Wyjazd Fajną Grupą- klasowe wyjazdy

Gospodarczy kolos – Katowice

Katowice to miasto kojarzące się głównie z okręgiem przemysłowym. I choć ma bogatą górniczą tradycję, jest także miejscem wartym odwiedzenia ze względu na bogatą historię. Zacznijmy może od krótkiej historii.

Katowice leżą na południu Polski, są niekwestionowaną stolicą Śląska. Prawa miejskie otrzymały w 1865 roku i obecnie są jednym z największych miast w kraju pod kątem powierzchni i zaludnienia. W niedalekich Pyrzowicach znajduje się jeden z ważniejszych portów lotniczych. Ze względu na położenie oraz geologię tego regionu Katowice są obecnie największym ośrodkiem gospodarczym w Polsce. Węgiel kamienny (info węgiel) zaczęto tam wydobywać już w roku 1740 w kopalni Murcki. Wydobycie węgla trwa do dziś, a kopalnie połączyły się w największą spółkę węglową w kraju. W chwili obecnej działają 3 kopalnie węgla kamiennego i dwie huty.

Każdy, kto zdecyduje się odwiedzić Katowice nie będzie miał tu problemu ze zlokalizowaniem pokoju (noclegi Katowice) czy dobrej restauracji. Wiele atrakcji przyciąga turystów, więc baza noclegowa i zaplecze turystyczne są dobrze rozwinięte.

Osiedle Nikiszowiec to duma miasta, uznawane za magiczne miejsce. Ci, którzy już tam byli wiedzą o czym mowa. Miejsce to zupełnie się różni od przemysłowych dzielnic, a urocze ceglane budynki wraz z dziedzińcami tworzą niesamowity klimat. Rejon ten jest bardzo często wybierany przez młode pary do wykonania zdjęć plenerowych.

Muzeum Historii Katowic czy zabytkowy kościół św. Anny to tylko niektóre z koniecznych do zobaczenia punktów na planie miasta. Miłośników sportu z całego kraju od lat przyciągają imprezy sportowe, które odbywają się na katowickim Spodku. Często nawet komentatorzy sportowi przyznają, że podczas meczów panuje tam niepowtarzalna atmosfera.

Katowicka Dolina Trzech Stawów to miejsce, gdzie znajdziemy chwilę wytchnienia i relaksu wśród zieleni. Dużo tras rowerowych i spacerowych zachęca do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Warto więc odwiedzić Katowice i poznać to miasto z innej niż dotąd strony.

Podsumowując, Katowice leżą na południu Polski, są niekwestionowaną stolicą Śląska. Prawa miejskie otrzymały w 1865 roku i obecnie są jednym z największych miast w kraju pod kątem powierzchni i zaludnienia. W położonych niedaleko Pyrzowicach znajduje się jeden z ważniejszych portów lotniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top