Wyjazd Fajną Grupą- klasowe wyjazdy

Najważniejsze atrakcje Kruklanek

Kruklanki są miejscowością leżącą w województwie warmińsko-mazurskim. Warto się tam wybrać nawet na kilka dni, by poznać atrakcje tego malowniczego miejsca. Kruklanki leżą nad jeziorem, można zatem postawić na aktywny wypoczynek. Tym, który dla odmiany wolą spokojniejsze wakacyjne klimaty przypominamy o wpisie na temat wypoczynku w miejscowości Swornegacie. Na terenie miejscowości oraz w jej najbliższej okolicy, znajduje się kilka zabytkowych obiektów – część z nich ma kilkusetletnią historię.

Jezioro Gołdopiwo to chyba największa atrakcja Kruklanek. W każdym razie na pewno to ono cieszy się zainteresowaniem osób tam wypoczywających. To nie dziwi, ponieważ na jego brzegu powstało sporo plaż – trzeba przyznać, że większość z nich jest dzika, jednak znajduje się tam również plaża, przy której działa strzeżone (w czasie wakacji) kąpielisko. Przy tej plaży znajduje się również wypożyczalnia, z której można wypożyczyć między innymi rowerki wodne – to spora atrakcja dla turystów. Podczas pobytu tam nie sposób się nudzić, ponieważ jest tu boisko do piłki siatkowej, a także sprzęty, które na co dzień można zobaczyć raczej w siłowniach. Osoby, które w Kruklankach przebywają z dziećmi z pewnością ucieszy wiadomość, że w pobliżu plaży znajduje się plac zabaw, na czas wakacji pojawiają się tam także popularne wśród najmłodszych „dmuchańce”.

Kruklanki dają możliwość wypoczynku nie tylko nad wodą, ale także podczas zwiedzania interesujących obiektów. Jednym z miejsc wartych zobaczenia jest „Zawalony Most”, którego historia sięga XIX wieku. Wybudowany wówczas most kolejowy został wysadzony w czasie trwania II wojny światowej, lecz do dziś zachowała się jego spora część. Obiektem innego typu, lecz zdecydowanie starszym, jest kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, którego historia sięga XVI wieku. Pierwotnie była to świątynia ewangelicka, obecnie jest to kościół rzymskokatolicki. Uwagę przykuwa 25-metrowa wieża, wyróżniająca się na tle innych budynków.

Czas spędzony w Kruklankach na pewno będzie można zaliczyć do udanych. Warto jednak wcześniej zacząć planować urlop w tym letnisku i zająć się rezerwacją noclegu. Baza noclegowa jest imponująca – można wynająć pokój w pensjonacie, ośrodku wczasowym, prywatnej kwaterze czy domku letniskowym.

4 thoughts on “Najważniejsze atrakcje Kruklanek

  1. Jak ktoś wybiera się na dłużej, proponuję odwiedzić Giżycko, tam większe akweny i większe możliwości.

  2. To rzeczywiście ważny argument przy wyborze miejsca, zawsze można przeznaczyć pieniądze na zwiedzanie okolic :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top