Wyjazd Fajną Grupą- klasowe wyjazdy

Rymanów-Zdrój – miejsca dla turysty

Mieszkańcy Rymanowa-Zdroju mogą być bardzo dumni ze swojej miejscowości, ponieważ znajduje się tu wiele ciekawych atrakcji turystycznych, jak i również miejsc, z którymi wiąże się często tajemnicza historia. Zatem jeśli zdecydujemy się by zarezerwować właśnie w tej miejscowości noclegi, możemy później być bardzo zadowoleni z dokonanego przez nas wyboru. Ponieważ tutejsza baza noclegowa [widoczna tu: ] o każdej porze roku przygotuje dla nas wiele interesujących wydarzeń.

Do takich atrakcji zaliczają się między innymi źródła wód mineralnych. Jak przystało na tradycyjne miejscowości uzdrowiskowe również tutaj każde źródło posiada swoją nazwę. Wymieniamy w takim razie między innymi Szczawnik, Rosolin czy też Solniska. Skoro w miejscowości mamy do czynienia z obecnością wód mineralnych, to pod żadnym pozorem nie powinniśmy się dziwić, że to właśnie tutaj znajdują się liczne sanatoria. Wieś ma w końcu charakter uzdrowiskowy. Mogą się tutaj leczyć osoby z przypadłościami związanymi z układem moczowym czy też z chorobami układu trawiennego. Wśród najbardziej popularnych kuracjuszy, którzy odwiedzili uzdrowisko w Rymanowie-Zdroju, wymienia się Stanisława Wyspiańskiego.

Oczywiście Pijalnie Wód, jak i również tutejszy Park Zdrojowy, nie są jedynymi atrakcjami turystycznymi, z jakimi będziemy mieli do czynienia po przyjeździe. Warto zwiedzić również okolicę. Przykładowo takim miejscem, które rzeczywiście warto zobaczyć jest sąsiadujące uzdrowisko, a mianowicie Iwonicz-Zdrój. Znajdują się tutaj między innymi stare skocznie narciarskie. Ciekawym miejscem w tym uzdrowisku jest również Góra Przedziwna. A na jej szczycie znajduje się źródełko Bełkotka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, dla tego regionu, które przecież obfituje w tego typu źródła, gdyby nie fakt, że na powierzchni Bełkotki pojawiają się liczne bąble. Jest to efekt uwalniającego się metanu. Ta ilość bąbelków obecnie jest dużo niższa niż przed laty. Ponieważ kiedyś można było spokojnie podpalić powierzchnię wody.

Teraz już widzimy, że takich ciekawych miejsc w Rymanowie-Zdroju, jak i w pobliskich okolicach znajdziemy dużo. Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę, iż rzeczywiście Podkarpacie jest idealnym miejscem na rodzinne wypady, nie tylko w celach leczniczych, ale również czysto wypoczynkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top