Wyjazd Fajną Grupą- klasowe wyjazdy

Toruński rynek – miejsce będące świadkiem wielu historii

Toruń to miasto, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to miejsce o bogatej historii, po której do dzisiaj zachowały się liczne zabytki, a w muzeach pozostały obrazy słynnych malarzy i inne dzieła sztuki. Oglądać tutaj możemy także pamiątki po czasach prehistorycznych oraz dotyczące ostatnich stuleci, gdy na rozwój miasta wpływ miały dwa odłamy chrześcijaństwa i inne liczne grupy, które przybywały do dużego ośrodka w poszukiwaniu swojej szansy.

Niezależnie, czy przybędziemy do Torunia na weekend czy planujemy zostać tu na dłużej, musimy znaleźć sobie miejsce, gdzie się zatrzymamy. Baza noclegowa jest tutaj olbrzymia i składają się na nią przede wszystkim duże obiekty, z których część położona jest w ścisłym, historycznym centrum. Jeśli jednak poszukujemy tańszych noclegów, Toruń też będzie mieć coś dla nas – w innych dzielnicach znajdziemy hostele, motele oraz prywatne kwatery, a pod miastem kilka dużych gospodarstw agroturystycznych. Ze znalezieniem miejsca do spania nie powinniśmy mieć więc problemu.

Każdy turysta w Toruniu prędzej czy później trafia na tutejszy Stary Rynek. Jest to najstarsza część miasta, której kształt został wyznaczony w XIII stuleciu. Główne miejsce na płycie rynku zajmuje Ratusz Staromiejski – olbrzymi gmach, w którego wnętrzach działa obecnie Muzeum Okręgowe. Warto się tam wybrać, bo zbiory toruńskie są bardzo bogate i można zobaczyć wśród nich wiele dzieł najważniejszych polskich artystów. Ważnym zabytkiem na rynku jest również Dwór Artusa, pochodzący z 1891 roku. To duży, neorenesansowy gmach, który powstał na miejscu poprzedniej konstrukcji, będącej miejscem podpisania II pokoju toruńskiego. Dzisiaj we wnętrzach mieści się Centrum Kultury Dwór Artusa, które wykorzystuje wspaniałą salę balową i koncertową.

Warto zwrócić także uwagę na kamienice tworzące pierzeje toruńskiego rynku. Jedną z nich, której początki sięgają średniowiecza, jest Kamienica Pod Gwiazdą. Dużą przebudowę przeszła w 1697 roku, a obecnie w środku znajduje się siedziba Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu. Innym ciekawym budynkiem jest Pałac Meisnera, czyli dawna siedziba burmistrza toruńskiego, Jakuba Meisnera. Na toruńskim Starym Rynku znajdziemy jeszcze wiele ciekawych budowli, w części których dzisiaj mieszczą się różne muzea lub instytucje kulturalne. Trzeba jednak pamiętać, by nie poprzestać na rynku i wybrać się także w inne rejony Torunia, gdzie można obejrzeć inne atrakcje turystyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top