Wyjazd Fajną Grupą- klasowe wyjazdy

Zacznijmy od historii… Muzem Mazowieckie

Każdy, kto wybiera miejsce na swój pobyt kieruje się tym, aby móc spędzić wyjątkowe chwile i nie tracić czasu na szukanie atrakcji, których po prostu nie ma. Płock jest miastem, które zaspokoi wszystkie te aspekty. Moc atrakcji, niezwykłość miejsca to tylko niektóre walory tego miasta. Znajduje się w województwie mazowieckim, z siedzibą ziemskiego powiatu płockiego. Miasto to jest bardzo atrakcyjne dla inwestorów zagranicznych. Znajdują się tutaj takie siedziby jak Dr Oetker czy Levi Strauss.

Rozpoczynając naszą podróż po mieście, warto najpierw poznać jego historie. Miejscem, gdzie możemy to uczynić jest Muzeum Mazowieckie. W jego wnętrzu znajduje się ekspozycja poświęcona sztuce secesji i regionu. Do kolekcji należą również meble, które są dopełnione wyrobami z ceramiki, metalu czy szkła. Kolejnym miejscem, jakie warto odwiedzić to Stary Rynek. W jego obrębie znajdziemy liczne obiekty hotelowe (Płock noclegi – online). Do XIX wieku tętnił on życiem. Znajdowały się na nim zajazdy i sklepy. Dzisiaj to miejsce do odpoczynku i zatrzymania się w czasie podczas zwiedzania miasta. W następne miejsce, jakie możemy się udać to Wzgórze Tumskie. Z jego szczytu zobaczyć można zapierający dech w piersiach widok na dolinę Wisły. Na wzgórzu znajduje się również świątynia, w której spoczywają dwaj królowie – Bolesław Krzywousty oraz Władysław Herman. To, co zasługuje na szczególną uwagę to fakt, że w Płocku baza noclegowa jest rozwinięta na bardzo wysokim poziomie. Jednak warto wcześniej zarezerwować swój pobyt nieco wcześniej, gdyż w ciągu roku do Płocka przyjeżdża bardzo duża liczba turystów, dlatego warto zrobić to szybciej, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. W mieście tym znajdziemy wiele ofert hoteli i pensjonatów, które zagwarantują nam miejsce na nasze noclegi.

Płock to nie tylko świątynie i muzea. Każdy tutaj znajdzie z pewnością coś dla siebie. Dla naszych dzieci doskonałą rozrywką będzie ZOO, w którym znajdziemy ponad 3,5 tysiąca zwierząt reprezentujące ponad 300 gatunków. Zwiedzenie całego przedsięwzięcia zajmie sporą ilość czasu, gdyż cała jego powierzchnia wynosi ok. 10ha. W całej Polsce takich obiektów możemy znaleźć tylko 15. Więc koniecznie warto odwiedzić to, z rodziną i przyjaciółmi. Różnorodność zwierząt i gatunków z pewnością zachęci do corocznego odwiedzania tego miejsca. Jeżeli szukasz miejsca, w którym możesz odpocząć, zaznać niesamowitych chwil z najbliższymi musisz odwiedzić Płock. Jego urok zachwyca tutaj każdego, a moc atrakcji gwarantuje niesamowite przeżycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top